تاریخچه بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی

تاریخچه  
در سال 1352 قسمتی از اسکلت بیمارستان توسط وزارت بهداشت و درمان ساخته شد و تا سالیان زیادی به همان شکل باقی ماند. در سال 1370 انجام مراحل تکمیلی بیمارستان به وزارت مسکن و شهرسازی واگذار گردید و در سال 1385 توسط وزارت مسکن وشهرسازی از طریق انعقاد قرارداد با شرکت های خصوصی عملیات مقاوم سازی و تکمیل ساختمان آغاز گردید. در حال حاضر بالغ بر 99 درصد پروژه تکمیل گردیده است و پیش بینی  می گردد در نیمه دوم سال 1389 عملیات راه اندازی و بهره برداری انجام شود. هزینه ساختمانی انجام شده از سال 85 تا کنون بالغ بر 130 میلیارد ریال بوده است. همچنین 60 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی خریداری شده و90 درصد آن وارد مجموعه شده است که 10 درصد آن نیز در حال طی مراحل اداری و خرید می باشد. در صورت تحویل ساختمان از سوی وزارت مسکن و شهرسازی ، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه آمادگی لازم جهت تجهیز و بهره برداری از پروژه را دارد. مساحت عرصه 12718 متر مربع است و ساختمان در 4 طبقه با مساحت زیربنا 13345 متر مربع احداث گردیده است و بطور مستقیم بالغ بر 400 فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد نمود.
مرکز آموزشی درمانی دکتر محمد کرمانشاهی یک مرکز فوق تخصصی و تخصصی کودکان می باشد که در آن کلیه نیاز های درمانی کودکان پیش بینی شده و انتظار  می رود بر اساس آخرین تفکرهای مدیریتی و بهره گیری از مدرن ترین تجهیزات و نیروهای متخصص و متعهد، بهترین خدمات را به کودکان ارائه و به عنوان یکی از مهمترین قطب های درمانی کشور خود را مطرح نماید. همچنین پیش بینی می گردد به لحاظ موقعیت جغرافیایی شهر کرمانشاه مردم بسیاری از شهرها ، روستاها ، بخشها و استانهای همجوار از جمله کردستان، ایلام، لرستان، همدان و حتی کشور عراق جهت دریافت خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی به این مرکز مراجعه نمایند ، لذا گستره خدمات درمانی مرکز آموزشی درمانی دکتر محمد کرمانشاهی از سطح استان کرمانشاه فراتر رفته و بعنوان یکی از مدرن ترین و بزرگترین مراکز آموزشی درمانی جایگاه ارزشمندی را در بین مراکز درمانی کشور به خود اختصاص دهد. از طرفی با توجه به اینکه خدمت گیرندگان آن اطفال و کودکان می باشد اهمیت آن فزون تر شده است.
بر اساس طرح سطح بندی خدمات بهداشتی درمانی، مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی کودکان دکتر محمد کرمانشاهی با 156 تخت مصوب در بخشهای بستری ویژه و تخصصی که شامل بخش عفونی 21 تخت- بخش جراحی اطفال 26 تخت- داخلی 35 تخت- ICU اطفال 20 تخت- ICU نوزادان 10 تخت- نوزادان 10 تخت- اورژانس 10 تخت تحت نظر- و اطاق عمل با 4 تخت فعال می باشد، به بیماران خدمات درمانی و تشخیصی از قبیل CT SCAN  - فلوسایتومتری-  آندوسکوپی -فلورسکوپی- اکوکاردیوگرافی- EMG NCV- EEG و واحدهای کلینیکی و پاراکلینیکی و ... ارائه می نماید. همچنین در درمانگاه واحد های فوق تخصصی شامل نفرولوژی اطفال- نوزادان- آنکولوژی- نرولوژی- قلب اطفال- عفونی داخلی- روانپزشکی اطفال- دندانپزشکی- جراحی اطفال اورولوژی جراحی اطفال و سایر خدمات پزشکی فوق تخصصی ارائه خواهد گردید.